Vishay/Dale TNPW1206562KBETA
TNPW1206562KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206562KBETA
Brief Description
RES SMD 562K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206562KBETA.pdf
Availability of TNPW1206562KBETA
QUANTITY
TNPW1206562KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206562KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206562KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206562KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206562KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206562KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206562KBETA
CONN 34 POS IDC SOCKET GOLD POL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 39PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM HE YLW 60DEG RA RP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES 835 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 5POS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf