Vishay/Dale TNPW120657K6BETA
TNPW120657K6BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120657K6BETA
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120657K6BETA.pdf
Availability of TNPW120657K6BETA
QUANTITY
TNPW120657K6BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120657K6BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120657K6BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120657K6BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120657K6BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120657K6BETA Details Description
Related parts for TNPW120657K6BETA
MODULE PIP .8-1.8V 6A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC PC MAIN CLOCK CK505 64-TSSOP datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf