Vishay/Dale TNPW1210200RBETA
TNPW1210200RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210200RBETA
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210200RBETA.pdf
Availability of TNPW1210200RBETA
QUANTITY
TNPW1210200RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210200RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210200RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210200RBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210200RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210200RBETA Details Description
Related parts for TNPW1210200RBETA
LED T-5MM 565NM GRN DIFF PCB datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DPA SWITCH SPAK datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 32.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf