Vishay/Dale TNPW1210220KBETA
TNPW1210220KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210220KBETA
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210220KBETA.pdf
Availability of TNPW1210220KBETA
QUANTITY
TNPW1210220KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210220KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210220KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210220KBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210220KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210220KBETA Details Description
Related parts for TNPW1210220KBETA
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 26.54MM datasheet.pdf
SL SMT RA HDR 15 SAU 6POS datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf