Vishay/Dale TNPW201021K0BEEF
TNPW201021K0BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201021K0BEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201021K0BEEF.pdf
Availability of TNPW201021K0BEEF
QUANTITY
TNPW201021K0BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201021K0BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201021K0BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201021K0BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201021K0BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201021K0BEEF Details Description
Related parts for TNPW201021K0BEEF
REG SW -9V .55A SMD datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 1A SOT23-6 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 24VOUT datasheet.pdf
TOWER SYSTEM BOARD S08UNIV datasheet.pdf
SCS FOAM 53X100X1090MM LONG datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
BLADE TRIM datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
68UF 400V 25X30MM 85C 12000H datasheet.pdf