Vishay/Dale TNPW201032K4BETF
TNPW201032K4BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201032K4BETF
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201032K4BETF.pdf
Availability of TNPW201032K4BETF
QUANTITY
TNPW201032K4BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201032K4BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201032K4BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201032K4BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201032K4BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201032K4BETF Details Description
Related parts for TNPW201032K4BETF
STRIPPER COAX 3 LEVEL ADJ BROWN datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 250MHZ 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 287K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 510MA 180 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 35A 6V datasheet.pdf