Vishay/Dale TNPW251238K3BEEY
TNPW251238K3BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251238K3BEEY
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251238K3BEEY.pdf
Availability of TNPW251238K3BEEY
QUANTITY
TNPW251238K3BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251238K3BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251238K3BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251238K3BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251238K3BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251238K3BEEY Details Description
Related parts for TNPW251238K3BEEY
IC MCU 8BIT OTP 8K 34 SSOIC datasheet.pdf
TOOL DIE SET W/O 69710-1 10AWG datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 24MM datasheet.pdf
IC KEYPAD CTLR MOBILE I/O 25BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf