Samtec, Inc. TSW-146-26-S-D
TSW-146-26-S-D picture photo
Mfg. Part Number
TSW-146-26-S-D
Brief Description
CONN HEADER 92POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
TSW-146-26-S-D.pdf
Availability of TSW-146-26-S-D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-146-26-S-D Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-146-26-S-D
Internal Part NumberEIS-TSW-146-26-S-D
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions92
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-146-26-S-D
Related LinksTSW-146, TSW-146-26-S-D Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-146-26-S-D Details Description
Related parts for TSW-146-26-S-D
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
NEO FLTR 3PH+N 2ST 25A 520VAC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 8MM datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf