Amphenol Aerospace Operations TV06RW-25-20SB-LC
TV06RW-25-20SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-25-20SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 30C MIXED SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RW-25-20SB-LC.pdf
Availability of TV06RW-25-20SB-LC
QUANTITY
TV06RW-25-20SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-25-20SB-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RW-25-20SB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-25-20SB-LC
Related LinksTV06RW-2, TV06RW-25-20SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-25-20SB-LC Details Description
Related parts for TV06RW-25-20SB-LC
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.049" (1.25mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
POWER STRIP 10" 10A 230VAC 4OUT datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 5W datasheet.pdf
XFP CAGE W/O EMI GASKET datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MARKER BOOK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
GDT 600V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf