Littelfuse V681HF34
V681HF34 picture photo
Mfg. Part Number
V681HF34
Brief Description
VARISTOR 962V 40KA SQUARE 34MM
Datasheet Download
V681HF34.pdf
Availability of V681HF34
QUANTITY
V681HF34 Order Process
Ship out your order
Specifications of V681HF34
Internal Part NumberEIS-V681HF34
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesHF34
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)962V
Varistor Voltage (Typ)1067.5V (1.0675kV)
Varistor Voltage (Max)1173V (1.173kV)
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts680VAC
Maximum DC Volts875VDC
Energy925J
Package / CaseSquare 34mm, Tabs
Mounting TypeBolt Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V681HF34
Related LinksV681, V681HF34 Datasheet, Littelfuse Distributor
V681HF34 Details Description
Related parts for V681HF34
CONN RCPT 14-16AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
OSC XO 187.5MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
INDICATR BLK 12V RED (STOP) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A datasheet.pdf