Vishay/Vitramon VJ0402D1R5CXXAJ
VJ0402D1R5CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R5CXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R5CXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R5CXXAJ
QUANTITY
VJ0402D1R5CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R5CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R5CXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R5CXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R5CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R5CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R5CXXAJ
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.1W MONO 8LLP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 14.5VC DO204AL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf