Vishay/Vitramon VJ0402D330MXAAC
VJ0402D330MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D330MXAAC
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D330MXAAC.pdf
Availability of VJ0402D330MXAAC
QUANTITY
VJ0402D330MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D330MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D330MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D330MXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D330MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D330MXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D330MXAAC
IC ADC LP 10-BIT 400KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
SURGE PROTECTION M20 24VDC datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LM 5.00/180/7 BK datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf