Vishay/Vitramon VJ0603D180JXCAJ
VJ0603D180JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180JXCAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180JXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D180JXCAJ
QUANTITY
VJ0603D180JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180JXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D180JXCAJ
CONN COVER FRONT 60POS MT .100 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 220 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf