Vishay/Vitramon VJ0603D181GXAAT
VJ0603D181GXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181GXAAT
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181GXAAT.pdf
Availability of VJ0603D181GXAAT
QUANTITY
VJ0603D181GXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181GXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181GXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181GXAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181GXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181GXAAT Details Description
Related parts for VJ0603D181GXAAT
FUSE BOARD MNT 500MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 7POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH SPST 3 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V R2H 0603 datasheet.pdf
CONN VERT BMI HDR ASY GOLD HCS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf