Vishay/Vitramon VJ0603D680JLCAJ
VJ0603D680JLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680JLCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680JLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D680JLCAJ
QUANTITY
VJ0603D680JLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680JLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680JLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680JLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680JLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680JLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D680JLCAJ
CONN HOUSING 26POS .100" DUAL datasheet.pdf
CLAMP TIE STD #10SCR BK 7.9" datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 200W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 2.85A 24 MOHM datasheet.pdf