Vishay/Vitramon VJ0805D110MXPAP
VJ0805D110MXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110MXPAP
Brief Description
CAP CER 11PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110MXPAP.pdf
Availability of VJ0805D110MXPAP
QUANTITY
VJ0805D110MXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110MXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110MXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110MXPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110MXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110MXPAP Details Description
Related parts for VJ0805D110MXPAP
ADM60S/AE60G/ADM60S datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 40MA 40 OHM TH datasheet.pdf
ENCODER OPT 2CH QUICK ASSM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC datasheet.pdf
MOD ARM CORTEX-A9 491NFBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf