Vishay/Vitramon VJ0805D1R9BXPAC
VJ0805D1R9BXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9BXPAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9BXPAC.pdf
Availability of VJ0805D1R9BXPAC
QUANTITY
VJ0805D1R9BXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9BXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9BXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9BXPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9BXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9BXPAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R9BXPAC
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS .156 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 63VAC/VDC 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1.5A 15W datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf