Vishay/Vitramon VJ0805D300KXAAC
VJ0805D300KXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300KXAAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300KXAAC.pdf
Availability of VJ0805D300KXAAC
QUANTITY
VJ0805D300KXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300KXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300KXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300KXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300KXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300KXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D300KXAAC
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX LEVEL TRANSLATOR 48TSSOP datasheet.pdf
IC ENERGY METER 128KB 68-QFN datasheet.pdf
CABLE LIMITER 500MCM 600V CU datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FEMALE CRIMP CONTACT CABLE ASSY datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.3W DO41 datasheet.pdf