Vishay/Vitramon VJ0805D430MLBAJ
VJ0805D430MLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430MLBAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430MLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D430MLBAJ
QUANTITY
VJ0805D430MLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430MLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430MLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430MLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430MLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430MLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D430MLBAJ
RES SMD 442K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG CORD 3PS FMAL W/SWITCH datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 100MHZ 208QFP datasheet.pdf
IC FLEXPC CLK PROGR P4 56-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf