Vishay/Vitramon VJ0805D6R8CXXAJ
VJ0805D6R8CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8CXXAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8CXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D6R8CXXAJ
QUANTITY
VJ0805D6R8CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8CXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8CXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D6R8CXXAJ
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 68M OHM 0.8W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 15K OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 410MW SOD123 datasheet.pdf