Vishay/Vitramon VJ1210Y123JBCAT4X
VJ1210Y123JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y123JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 200V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y123JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y123JBCAT4X
QUANTITY
VJ1210Y123JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y123JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y123JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y123JBCAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y123JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y123JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y123JBCAT4X
CONN RECEPT 17POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 400VDC AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" GOLD datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT PIN datasheet.pdf