Vishay/Vitramon VJ1812A820JBAAT4X
VJ1812A820JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A820JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A820JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812A820JBAAT4X
QUANTITY
VJ1812A820JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A820JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A820JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A820JBAAT4X
Related LinksVJ1812A8, VJ1812A820JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A820JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A820JBAAT4X
RES 560 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
DAA LITELINK III RING DETECT datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
KJA 19C 19#12 PIN RECP datasheet.pdf
HDM 5EMPO140F155F K datasheet.pdf
CAP CER 680PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf