Vishay/Vitramon VJ1825A750KBCAT4X
VJ1825A750KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A750KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 75PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A750KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825A750KBCAT4X
QUANTITY
VJ1825A750KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A750KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A750KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A750KBCAT4X
Related LinksVJ1825A7, VJ1825A750KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A750KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A750KBCAT4X
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 40A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 30POS R/A .155" datasheet.pdf
BUZZER MAGN 3.6V 2.67KHZ SMT datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
SIGN 12"X6" CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf