Vishay/Vitramon VJ2225Y153JBFAT4X
VJ2225Y153JBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y153JBFAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 2KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y153JBFAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y153JBFAT4X
QUANTITY
VJ2225Y153JBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y153JBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y153JBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y153JBFAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y153JBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y153JBFAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y153JBFAT4X
TVS DIODE 3.3VWM SOT883 datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 3V 56.8KHZ datasheet.pdf
TVS DIODE 18.2VWM 33.3VC SQMELF datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 12.9A datasheet.pdf
LD 4MM STK P-P SILC .75 200CM WH datasheet.pdf