TDK Corporation VLF403212MT-6R8M-CA
VLF403212MT-6R8M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-6R8M-CA
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1.33A 180 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-6R8M-CA.pdf
Availability of VLF403212MT-6R8M-CA
QUANTITY
VLF403212MT-6R8M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-6R8M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-6R8M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating1.33A
Current - Saturation1.09A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-6R8M-CA
Related LinksVLF403212, VLF403212MT-6R8M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-6R8M-CA Details Description
Related parts for VLF403212MT-6R8M-CA
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP JOG/RUN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL 1COND 20AWG 600V WHITE 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
DSUB SCREW-LOCK FE M3/M3 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf