Essentra Components (formerly Richco, Inc.) WITS-10-50ML-M
WITS-10-50ML-M picture photo
Mfg. Part Number
WITS-10-50ML-M
Brief Description
TIE SCREW-MNT 16" NYL NATURAL
Datasheet Download
WITS-10-50ML-M.pdf
Availability of WITS-10-50ML-M
QUANTITY
WITS-10-50ML-M Order Process
Ship out your order
Specifications of WITS-10-50ML-M
Internal Part NumberEIS-WITS-10-50ML-M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesWITS
Packaging1000 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter4.00" (101.60mm)
Length1.33' (406.40mm)
Width0.190" (4.83mm)
Mounting TypeScrew Mount, Mounting Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WITS-10-50ML-M
WITS-10-50ML-M Details Description
Related parts for WITS-10-50ML-M
CONN HEADR BRKWAY .100 76POS R/A datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
LED PMI RECESSED 110VAC RED datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 234K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 32MM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES 22K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf