Xilinx XC3S1000L-5FG456I
XC3S1000L-5FG456I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000L-5FG456I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000L-5FG456I.pdf
Availability of XC3S1000L-5FG456I
QUANTITY
XC3S1000L-5FG456I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000L-5FG456I
Internal Part NumberEIS-XC3S1000L-5FG456I
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000L-5FG456IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3L
SeriesXC3S1000L
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000L-5FG456I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000L-5FG456I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3L Low Power FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3L Low Power FPGA
Related LinksXC3S1000, XC3S1000L-5FG456I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000L-5FG456I Details Description
Related parts for XC3S1000L-5FG456I
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0404 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 21POS 2MM T/H datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1/4-48" datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf