Xilinx XC7372-10WC68ACK
XC7372-10WC68ACK picture photo
Mfg. Part Number
XC7372-10WC68ACK
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC7372-10WC68ACK Available
Datasheet Download
XC7372-10WC68ACK.pdf
Availability of XC7372-10WC68ACK
QUANTITY
XC7372-10WC68ACK Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7372-10WC68ACK
Internal Part NumberEIS-XC7372-10WC68ACK
Delivery TimeIn stock, ship XC7372-10WC68ACKXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC7372-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7372-10WC68ACK
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7372-10WC68ACK
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC7372-1, XC7372-10WC68ACK Datasheet, Xilinx Distributor
XC7372-10WC68ACK Details Description
Related parts for XC7372-10WC68ACK
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN R/A SHELL T/H KEY 68POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
21+21 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 T/H datasheet.pdf