Xilinx XC7S15-1CPGA196Q
XC7S15-1CPGA196Q picture photo
Mfg. Part Number
XC7S15-1CPGA196Q
Brief Description
Field Programmable Gate Array, PBGA196 IC
Datasheet Download
XC7S15-1CPGA196Q.pdf
Availability of XC7S15-1CPGA196Q
QUANTITY
XC7S15-1CPGA196Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7S15-1CPGA196Q
Internal Part NumberEIS-XC7S15-1CPGA196Q
Delivery TimeIn stock, ship XC7S15-1CPGA196Q today
SeriesXC7S15-1
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs1000
Number of Terminals196
Technology-
Feature1000 CLBS
Package CodeTFBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, THIN PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width8 mm
Length8 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.27 ns
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7S15-1CPGA196Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7S15-1CPGA196Q
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7S15-1, XC7S15-1CPGA196Q Datasheet, Xilinx Distributor
XC7S15-1CPGA196Q Details Description
Related parts for XC7S15-1CPGA196Q
OPTOISOLTR 5.3KV PHOTO FET 6-DIP datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 510NH 42A 0.47 MOHM datasheet.pdf
IC EMI FILTER W/ESD MIC 2CH 5CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 203 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf