Xilinx XC7S25-1CSGA225I
XC7S25-1CSGA225I picture photo
Mfg. Part Number
XC7S25-1CSGA225I
Brief Description
Field Programmable Gate Array, PBGA225 IC
Datasheet Download
XC7S25-1CSGA225I.pdf
Availability of XC7S25-1CSGA225I
QUANTITY
XC7S25-1CSGA225I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7S25-1CSGA225I
Internal Part NumberEIS-XC7S25-1CSGA225I
Delivery TimeIn stock, ship XC7S25-1CSGA225I today
SeriesXC7S25-1
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs1825
Number of Terminals225
Technology-
Feature1825 CLBS
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.27 ns
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7S25-1CSGA225I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7S25-1CSGA225I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7S25-1, XC7S25-1CSGA225I Datasheet, Xilinx Distributor
XC7S25-1CSGA225I Details Description
Related parts for XC7S25-1CSGA225I
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0404 datasheet.pdf
TRANSF ADSL 100:100 440UH SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 361 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf