Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075100K000A9L
Y0075100K000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075100K000A9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM 0.3W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y0075100K000A9L.pdf
Availability of Y0075100K000A9L
QUANTITY
Y0075100K000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075100K000A9L
Internal Part NumberEIS-Y0075100K000A9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVSR Series, Y0075.stpVSR Series, Y0075.sldprt
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVSR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075100K000A9L
Y0075100K000A9L Details Description
Related parts for Y0075100K000A9L
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN BLKHD ADPTR USE W/FLANGE MT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 8.16K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 2S FIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf