Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1453200R000A9L
Y1453200R000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1453200R000A9L
Brief Description
RES 200 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y1453200R000A9L.pdf
Availability of Y1453200R000A9L
QUANTITY
Y1453200R000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1453200R000A9L
Internal Part NumberEIS-Y1453200R000A9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1453200R000A9L
Y1453200R000A9L Details Description
Related parts for Y1453200R000A9L
MOSFET N-CH 60V 20A TO220FP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A SMB datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 36POS SMD datasheet.pdf
CA 62.5/125UMLDS SC(NG)SC(NG) datasheet.pdf
POWER MOD IGBT FULL BRIDGE SP3 datasheet.pdf
FUSE BLOCK datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 10NS 28PLCC datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf