Yageo YC124-JR-071R3L
YC124-JR-071R3L picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-071R3L
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.3 OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-071R3L.pdf
Availability of YC124-JR-071R3L
QUANTITY
YC124-JR-071R3L Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-071R3L
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-071R3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC124
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-071R3L
Related LinksYC124-J, YC124-JR-071R3L Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-071R3L Details Description
Related parts for YC124-JR-071R3L
FIXED IND 100NH 360MA 300 MOHM datasheet.pdf
TWEEZER FLAT ROUNDED 4.75" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 18V RED datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 190MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf