TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-14-18PW-6141
AFD56-14-18PW-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-14-18PW-6141
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
AFD56-14-18PW-6141.pdf
Availability of AFD56-14-18PW-6141
QUANTITY
AFD56-14-18PW-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-14-18PW-6141
Internal Part NumberEIS-AFD56-14-18PW-6141
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-14-18PW-6141
Related LinksAFD56-14-, AFD56-14-18PW-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-14-18PW-6141 Details Description
Related parts for AFD56-14-18PW-6141
RES SMD 140 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf