Abracon Corporation ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
ASG-C-V-A-155.520MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 155.52MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-155.520MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-A-155.520MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
Related LinksASG-C-V-A-1, ASG-C-V-A-155.520MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-155.520MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
IDC CABLE- ASS26A/ AE26M / X datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 400MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
12VDC 3700 RPM FLTR datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D4SL-2NDG-D4N datasheet.pdf
CRIMP CONTACT datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf