Vishay/Dale CMF551M6900FKRE
CMF551M6900FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M6900FKRE
Brief Description
RES 1.69M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M6900FKRE.pdf
Availability of CMF551M6900FKRE
QUANTITY
CMF551M6900FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M6900FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF551M6900FKRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M6900FKRE
Related LinksCMF551M, CMF551M6900FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M6900FKRE Details Description
Related parts for CMF551M6900FKRE
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED GRAY 8.0" datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf