Bourns Inc. CR2010-JW-121ELF
CR2010-JW-121ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-121ELF
Brief Description
RES SMD 120 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-121ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-121ELF
QUANTITY
CR2010-JW-121ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-121ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-121ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-121ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-121ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-121ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-121ELF
CAP ALUM 3900UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FLTR 10A M5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf