Vishay/Dale CRCW0402698KFKEDHP
CRCW0402698KFKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402698KFKEDHP
Brief Description
RES SMD 698K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW0402698KFKEDHP.pdf
Availability of CRCW0402698KFKEDHP
QUANTITY
CRCW0402698KFKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402698KFKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402698KFKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402698KFKEDHP
Related LinksCRCW04026, CRCW0402698KFKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402698KFKEDHP Details Description
Related parts for CRCW0402698KFKEDHP
TVS DIODE 7.78VWM 14.07VC DO201 datasheet.pdf
OSC XO 148.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS 35DEG 5MM datasheet.pdf
RES 15 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
3R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
15P M LC FILT .370 R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3.18MM ID 50MM L datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf