Vishay/Dale CRCW12063K24FKEAHP
CRCW12063K24FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K24FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K24FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12063K24FKEAHP
QUANTITY
CRCW12063K24FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K24FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K24FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K24FKEAHP
Related LinksCRCW12063, CRCW12063K24FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K24FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12063K24FKEAHP
IDC CABLE - MCF50K/MC50F/X datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 DIP 12POS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/17/180F 3.2SN BK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP11T datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf