Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG39JD-LC
D38999/20JG39JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG39JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG39JD-LC.pdf
Availability of D38999/20JG39JD-LC
QUANTITY
D38999/20JG39JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG39JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG39JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG39JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG39JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG39JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG39JD-LC
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 8"L X 8"W datasheet.pdf
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
ANT OMNI DIV PNL 3DBI 36"RP TNC datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470 OHM 65C SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
MICRO 21C P /33 WHT 36" datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 2000VDC datasheet.pdf