Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH35PE-LC
D38999/26MH35PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH35PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MH35PE-LC.pdf
Availability of D38999/26MH35PE-LC
QUANTITY
D38999/26MH35PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH35PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH35PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH35PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MH35PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH35PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26MH35PE-LC
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.3UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A PPAK datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 200V 115A TO200AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf