t-Global Technology DC0001/08-H48-2K-0.1
DC0001/08-H48-2K-0.1 picture photo
Mfg. Part Number
DC0001/08-H48-2K-0.1
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD H48-2K TO-3 0.1MM
Datasheet Download
DC0001/08-H48-2K-0.1.pdf
Availability of DC0001/08-H48-2K-0.1
QUANTITY
DC0001/08-H48-2K-0.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0001/08-H48-2K-0.1
Internal Part NumberEIS-DC0001/08-H48-2K-0.1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-2K MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-2K
UsageTO-3
ShapeRhombus
Outline41.91mm x 28.95mm
Thickness0.0039" (0.100mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0001/08-H48-2K-0.1
Related LinksDC0001/08-, DC0001/08-H48-2K-0.1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0001/08-H48-2K-0.1 Details Description
Related parts for DC0001/08-H48-2K-0.1
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.8 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
RF COAX CABLE 50GHZ LLOSS 39.4" datasheet.pdf