Hirose Electric Co Ltd DF1BZ-5P-2.5DSA
DF1BZ-5P-2.5DSA picture photo
Mfg. Part Number
DF1BZ-5P-2.5DSA
Brief Description
CONN HEADER 5POS 2.5MM STR TIN
Datasheet Download
DF1BZ-5P-2.5DSA.pdf
Availability of DF1BZ-5P-2.5DSA
QUANTITY
DF1BZ-5P-2.5DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1BZ-5P-2.5DSA
Internal Part NumberEIS-DF1BZ-5P-2.5DSA
Featured ProductDF1B Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.177" (4.50mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1BZ-5P-2.5DSA
Related LinksDF1BZ-5, DF1BZ-5P-2.5DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1BZ-5P-2.5DSA Details Description
Related parts for DF1BZ-5P-2.5DSA
CABLE ENTRY HOUSING 8POS GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 3.2W 24V datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
.180 RECEP STRIP UNPLT datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS CABLE SKT datasheet.pdf