United Chemi-Con EKMH451VNN221MQ45T
EKMH451VNN221MQ45T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH451VNN221MQ45T
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMH451VNN221MQ45T.pdf
Availability of EKMH451VNN221MQ45T
QUANTITY
EKMH451VNN221MQ45T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH451VNN221MQ45T
Internal Part NumberEIS-EKMH451VNN221MQ45T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH451VNN221MQ45T
Related LinksEKMH451VN, EKMH451VNN221MQ45T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH451VNN221MQ45T Details Description
Related parts for EKMH451VNN221MQ45T
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
VARISTOR 815V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 R/G,R/G,R/G,X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 5.05K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf