Sullins Connector Solutions GCA50DTAS
GCA50DTAS picture photo
Mfg. Part Number
GCA50DTAS
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GCA50DTAS.pdf
Availability of GCA50DTAS
QUANTITY
GCA50DTAS Order Process
Ship out your order
Specifications of GCA50DTAS
Internal Part NumberEIS-GCA50DTAS
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCA50DTAS
Related LinksGCA5, GCA50DTAS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCA50DTAS Details Description
Related parts for GCA50DTAS
FUSE HLDR CART 600V 20A PNL MNT datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPS54672 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.27A 60 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 2AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 158VC SMCJ datasheet.pdf
OSC MEMS BLANK CMOS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
JT 4C 4#22 SKT RECP datasheet.pdf
10UF 35V 5X12 85C AXI datasheet.pdf