3M HSHM-S200E1-8AP1-TG30L
HSHM-S200E1-8AP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-S200E1-8AP1-TG30L
Brief Description
CONN SOCKET HSHM 200POS 8ROW R/A
Datasheet Download
HSHM-S200E1-8AP1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-S200E1-8AP1-TG30L
QUANTITY
HSHM-S200E1-8AP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-S200E1-8AP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-S200E1-8AP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package300
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleE 25
Number of Positions200
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows8
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-S200E1-8AP1-TG30L
Related LinksHSHM-S200E1, HSHM-S200E1-8AP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-S200E1-8AP1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-S200E1-8AP1-TG30L
TRIMMER 1M OHM 0.3W TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 3W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADR 2.54MM 40POS GOLD R/A datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2.54MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC datasheet.pdf