| Internal Part Number | EIS-IAG66-1-42-20.0-91 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Series | IAG | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 20A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 2 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IAG66-1-42-20.0-91 | |
 | DF11-26DP-2DS(24) | CONN HEADER 26POS 2MM RT ANG TIN | datasheet.pdf | |
 | CRCW08053M74FKTA | RES SMD 3.74M OHM 1% 1/8W 0805 | datasheet.pdf | |
| IS42S83200B-7T-TR | IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TSOP | datasheet.pdf | ||
 | RSF3FT30K1 | RES MO 3W 30.1K OHM 1% AXIAL | datasheet.pdf | |
 | ERA-2AED471X | RES SMD 470 OHM 0.5% 1/16W 0402 | datasheet.pdf | |
 | USB2513I-AEZG | IC USB 2.0 3PORT HUB CTLR 36-QFN | datasheet.pdf | |
 | 4116R-1-232 | RES ARRAY 8 RES 2.3K OHM 16DIP | datasheet.pdf | |
 | 0982660283 | CBL 26POS 0.5MM JMPR TYPE A 7" | datasheet.pdf | |