Texas Instruments LM4128AMF-3.3/NOPB
LM4128AMF-3.3/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM4128AMF-3.3/NOPB
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Reference
Brief Description
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5
Datasheet Download
LM4128AMF-3.3/NOPB.pdf
Availability of LM4128AMF-3.3/NOPB
QUANTITY
LM4128AMF-3.3/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM4128AMF-3.3/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM4128AMF-3.3/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSelecting Voltage References
PCN Design/SpecificationCu Wire Bond 14/May/2013
Manufacturer Product PageLM4128AMF-3.3/NOPB Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeSeries
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output20mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient75ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz310µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input3.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply100µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM4128AMF-3.3/NOPB
Related LinksLM4128AMF, LM4128AMF-3.3/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM4128AMF-3.3/NOPB Details Description
Related parts for LM4128AMF-3.3/NOPB
IDC CABLE - MKC20K/MC20G/MKC20K datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 22A D-PAK datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 80MA SOT23-5 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 290W 15A 55RT2 datasheet.pdf