Harwin Inc. M20-9774042
M20-9774042 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9774042
Brief Description
40 SIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9774042.pdf
Availability of M20-9774042
QUANTITY
M20-9774042 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9774042
Internal Part NumberEIS-M20-9774042
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9774042
Related LinksM20-9, M20-9774042 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9774042 Details Description
Related parts for M20-9774042
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE 350A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf
POWER MOD IGBT4 PHASE LEG SP2 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf