GeneSiC Semiconductor MBR60035CTL
MBR60035CTL picture photo
Mfg. Part Number
MBR60035CTL
Brief Description
DIODE MODULE 600A 35V 2TOWER
Datasheet Download
MBR60035CTL.pdf
Availability of MBR60035CTL
QUANTITY
MBR60035CTL Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR60035CTL
Internal Part NumberEIS-MBR60035CTL
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR60035CTL
Related LinksMBR60, MBR60035CTL Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR60035CTL Details Description
Related parts for MBR60035CTL
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3.6V AA W/LEADS datasheet.pdf
IC SWITCH PWR HISIDE TO220-7 SMD datasheet.pdf
LED CBI 5MM HE YLW DIFF 585NM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 9K OHM 50W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 8.7A PWRDI3333-8 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F BLK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 18F OLIVE datasheet.pdf